....z vašich emailů.....

Jolanko hezký večer,

musím Vám napsat, že vy jste pro mě obrovským přínosem! Prvně jsem napsala email na kresbu a teprve pak začala poslouchat Vaše úžasné youtube vlastně jsem v úžasu zjistila, že jste to vy.

Totálně jste mě dostala! Vašim klidným hezkým hlasem a hlavně, jak to krásně podáváte a úplně super jsou ty příklady. Není to zmatené, zahlcují hlavu, což se mi v minulých měsících stalo a tak jsem přestala. Překonávala jsem hodně věcí a potřebovala se s tím posunout. Nejen, že jsem žádala o pomoc shůry, ale našla jsem Vaše stránky, byla jste mi přivedena do cesty.
Prošla jsem obdobím, kdy jsem potřebovala hledat v sobě a vlastně vy jste mi hodně moc pomohla, za což Vám patří velké díky. Jak říkáte jiný pohled úhlu a to je ono, začínám ledasco chápat.
Youtube nejsou dlouhé, ale obsahují vše přehledně. Nikdy jsem neslyšela nikoho takhle to podávat. Máte krásný dar!
I jak to uvážlivě vyslovujete v klidu.
Máte pravdu, do té doby než jste mi odepsala jste mi ledasco objasnila už tím poslechem....a pravdou je, že si ten klid užívám a i v práci, vlaku mě baví pozorovat lidi a dokonce některé situace jsou mi i u jiných jasné. Jako bych najednou viděla náhled a bylo mi jasné, proč tenči onen to má tak či onak...nebo, co musí překonat. Pozoruji to...a také pokud mi něco někdo zrcadlí...nějak jsem to z jiných přednášek pořádně nechápala, ale od Vás je to tak jasné.

Musím psát samá pozitiva, protože mám pocit, že jste hodně moc odkryla. Úžasná jste!

Jolanko mnohokrát Vám děkuji a určitě bych Vás ráda poznala. Teď si vyrovnávám v sobě určité věci, ale do budoucna bych měla zájem. 

Díky že jste!

S úctou k Vám I.   6.10.2016


* * * * * * * * * * * *

Hezký den Jolano,

ráda bych Vám poděkovala za Vaše web stránky, na které jsem dnes právě narazila. Jsou úžasné a jako pohlazení na duši. Jako byste mi mluvila z duše. Sama jsem od malička cítila, že jsou věci nějak jinak, než se zdály. Neuměla jsem si to vysvětlit, až když mi bylo ukázáno "vyšší vedení", jak podobně popisujete, poznala jsem, že člověk opravdu nemusí mít strach, že je mu vše ukázáno,že stačí jen v lidech hledat dobro, že vše je jen o správné komunikaci mezi sebou. Bohužel jsem tento nádherný pocit a úkol neunesla a nasákla do sebe negativní energii. Nyní se snažím ze všeho dostat, i když je to na dlouhou trať. Proto děkuji takovým lidem jako jste vy, že jste nesešla z cesty jako já a dokážete lidem pomáhat.

Mějte se moc hezky, ať se Vám daří a těším se na další Vaše příspěvky.

S pozdravem

čtenářka Jarka

29. 6.2014

* * * * * * * * * * * *
Dobrý večer, děkuju za blog Rovnováha mezi dávat a brát. Téměř všechno, co jsem slyšela, vím. Ale měla jsem to někde schované. Děkuju za to, že jsem si to mohla uceleně poslechnout a vlastně znovu najít. A doufám, že teď i použít ...

Máte hezké stránky, články. Zase si přijdu něco poslechnout a přečíst :o).

Mějte se hezky
Martina
***********

Dobrý večer.
Poslouchám vaše vzkazy pro lidi ,kteří chtějí  poslouchat milé a pravdivé věty navíc podtržené vaším milým přednesem.
Opravdu mi pomáhají vyrovnat se s okolním světem. Nevidím ho černě ale pomáhají mi zamýšlet se nad zatím odžitým životem.¨
je to príma ,že to děláte z láskou a myslím ,že jsou tyto věty  pochopitelné.
četl jsem některé příspěvky od lidí a vůbec si nemyslím,že by měly být "akčnější", jde přece o význam slov a vět.
Doufám,že najdu někdy ve vašich dalších pokračováních, vysvětlení některých "nepochopení"  ve svém partnerském životě.
Děkuji ,přeji vám hodně lásky , milých a statečných lidí moudrých posluchačů.

Ladislav

**********
Joli, stránky jsem moc neprolézala, dopoledne jsem tu narazila na odkaz na video a zaposlouchala se. Celý den jsem v posteli, vždy chvilku poslouchám,pak usnu...náhle se vzbudím,vrátím se,kde jsem přestala a stále dokola. Teď když to po sobě čtu, tak bych nerada,aby jsi to pochopila tak, že usínám, protože mě to nudí...naopak. Ale jsem už ze všeho za poslední měsíce tak unavená a tvůj hlas je příjemný. Konečně jsem po dlouhé době usínala dobře, bez hloupých myšlenek a výčitek. Opravdu jsem si odpočinula.

**********
videa jsou moc fajn. máš velmi příjemný hlas
odpouštění - je těžké, nejde to najednou. Kousek po kousku. Mně dalo nejvíc práce odpustit sobě, udělat čáru a jít dál.

**********
 Joli,na tvoje audia si budu muset vzít dovolenou. Abych si je mohla v klidu vychutnat, abych je ldobře pochopila. Mrkající Ale už se na ně moc těším.

**********
Téma odpuštění. Adamcová volí takové jednoduché příklady, jakože když ti někdo ukradne peněženku. Ale život je mnohdy složitější. Co když mi někdo hodně ubližoval, podváděl, lhal, zcela programově. On (nebo ona) si to omluvil, je přesvědčen, že je všechno v pořádku, dokonce se může domnívat, že křivda byla spáchána jemu (ale na tom nezáleží). Já všechno odpustím, tím se všechno smaže, jakoby se nic nestalo. Ale dotyčný, dotyčná chce po nějaké době pokračovat ve vztahu jakoby se nic nestalo. A teď jsou dvě varianty, dotyčný se poučil, změnil, jsem nad věcí, bylo vše odpuštěno, ok, jede se dál. Varianta druhá, dotyčný se nezměnil. Sice jsem odpustila, stav je jakoby se nic nestalo, neměla bych nic nosit v hlavě, co bylo bylo, ale dotyčný, dotyčná může ublížit zase ... co s tím?

**********
Jolanko, s těmi éčky- pamatuji si z dětství mých synů, jak jim prodavačky vnucovaly "kokyna" - to mne vždycky přivedlo do nepříčetnosti, protože co je to, takové lízátko? Cukr, kyselina, barvivo a dochucovadlo.

**********
Ahoj, Joli poslechla jsem tvé audio o nemocech,souhlasím s tebou a něco jsem napsala do komentáře. Díky!!

**********
Jolanko, díky za to poslední video- jak jsi mluvila o té povídce, mám podobnou zkušenost- máma mi obvykle řekla, ať nechám ty své "písačky"  být ( aniž by si cokoli přečetla) -  asi měla pocit, že ztrácím čas, místo abych se učila matematiku. Spolužačky si ale na lyžáku půjčovali moje sešity a líbilo se jim, co píši, žádná z nich se mi nesmála. Já ale pořád měla pocit, že pravdu má  máma a že to za moc nestojí. Až za mnoho let si jednu moji povídku přečetl manžel a líbila se mu a povzbudil mne, abych se konečně pustila do psaní.
Moje lekce z toho plynoucí byla, že jsem později  nebránila svým dětem dělat to, co umí a co je baví, jen proto, že z něčeho mají horší známky a učitelka na rodičovském nám řekla, že by se měly víc snažit. Z někoho nemusí být zrovna Einstein nebo madam Curie, ale  třeba z něj bude slavný malíř nebo spisovatel, módní návrhářka nebo třeba švadlenka.

**********
Joli, moc pěkné a jak jsem psala v komentáři, dalo mi to jiný pohled, moc děkuji.

**********
26.2.2013
Jolando, dnes jsem si opět poslechla Tvá audia. Moc se mi líbí, že nepodbarvuješ hudbou. Máš příjemný hlas a velmi jasně a zřetelně vyjádříš myšlenku.Líbí sse mi i ta přirovnání, aby jsme si dokázaly danou situaci představit. Děkuji.
nahrávku o penězích si dám několikrát:-)

****************