úterý 10. února 2015

Ještě než promluvíš...

...zvaž, zda vibrace tvých slov odpovídá vibracím, které chceš přijímat...

Už jako dítě jsem držívala Bobříka mlčení. V takové chvíli nemám potřebu mluvit. Na nikoho se nezlobím, je mi fajn, užívám si to, jen nepotřebuju komentovat...Slovem můžeme ublížit. Druhému nebo i sami sobě. Pokud nepoužíváme slov vědomě a přesně, pokud si neuvědomujeme následky svých slov, přitáhneme si k sobě takové vibrace, které nám budou nepříjemné. Protože naše vibrace vždy odpovídají slovům a záměru, který vyšel z nás. 


K druhým se chovej tak, jak chceš, aby se chovali oni k tobě.

Pokud se rozhodnu promluvit, měla bych zvážit, zda to, co chci říct, bude někomu přínosem. Protože mluvit jen tak, aniž by to druhého obohatilo, je jako střílet do vzduchu. Proč bychom to měli dělat? Mluvit jen tak ze zvyku? Mluvit proto, že to dělají druzí? Nebo snad proto, že jsem se to tak naučila? Toto nejsou pravé důvody daru řeči, který jsme dostali...

Když se zamyslím nad tím, co chci druhému sdělit a seznám, že bych mu tím ublížila, pak bude v prospěch nás obou, pokud zůstanu zticha. 

Mluv pouze v přítomnosti osob, o kterých se zmiňuješ. 


Tímto tvrzením nechci říkat, že by nikdy nikdo neměl mluvit o osobách, které nejsou přítomny. 
Neříkám o druhých nic, co bych jim nebyla schopná říct do očí. Proč? Protože pak by se jednalo o pomluvu. Pokud o druhých mluvím bez jejich přítomnosti a říkám o nich věci, které bych si netroufla říci jim do očí, pomlouvám je. Kritizuju. A to se mi vrátí. Protože jak už víme, co vychází ze mě, se vrátí ke mě....


Hovoř pouze o tom, co tě posiluje 

To, na co se soustředíme, to posilujeme. Pokud o něčem mluvím, tak tím směrem vysílám i svou energii. Proč bych měla svou energii vydávat na něco, co se mi nelíbí? Teoreticky je nám to jasné, ale jak to komu jde v praxi?

Někdy můžeme nabýt dojmu, že se nám děje něco, s čím nemáme nic společného. Jenže vesmírný zákon přitažlivosti funguje nejen neustále, funguje i bezchybně. To znamená, že cokoliv se ke mě dostalo, je tam z nějakého důvodu. Přitáhla jsem to svým nerozvážným jednáním. 

Staré přísloví praví, že postižená slepice kdáká nejvíce...

...přeloženo do slov dnešní doby  vibrace, které ze mě vyšly, se ke mě opět navrátí. Ať se mi to bude líbit, nebo ne.


Tak ať se vám daří volit ta slova, která nejlépe odpovídají tomu, co si chcete do života přitáhnout.

Krásný den všem, 


Jolana


Foto: zdroj morguefile.com