pondělí 9. února 2015

Energetická místa - studánky

Dnes bych vás ráda upozornila na mé oblíbené zdroje energie - jsou jimy "obyčejné" studánky.
Stává se mi při procházce v lese, že objevím studánku. O to větší radost mám, pokud u ní najdu značku s názvem, který si pak mohu doma na internetu najít a o studánce si počíst.

Když jsem se před časem nastěhovala spolu s rodinou na okraj Brna, jako první věc jsem provedla "mapování". Za svůj život jsem se stěhovala mockrát, tak jestli mi něco jde - je to mapování. Prakticky to znamená to, že se naučím adresu, kde bydlím, vylezu ven a začnu zkoumat své okolí. Můj orientační smysl býval velmi slabý. Ztrácela jsem se kdykoliv, kdekoliv a hlavně často. Proto jsem se naučila využívat záchytné body v krajině, abych se po ztracení opět našla.

První studánka, kterou jsem v Brně objevila, byla tato krasavice...

Foto: zdroj estudanky.cz

Kdo zná Ořešín a chodí se dívat na koníky, krmit ovečky a kozénky, tak ji nemine, dá-li se od statku lesní cestou směrem doprava. Cesta se jmenuje Rakovec. Voda nám chutnala všem, i když po čase jsem našla ještě jednu, a tam mi voda chutnala lépe.

Proč vlastně pít vodu ze studánek?
Je to úplně jiný level kvality vody. Obzvláště lidé vnímaví budou cítit rozdíl v chuti, energii. Pramenitá voda je to maximální, co člověk může svému tělu dát. Můžete to vyzkoušet se svými domácími mazlíčky, dejte jim dvě misky s vodou - do jedné natočte kohoutkovou, do druhé dejte pramenitou ze studánky. Můžete to dotáhnout ještě dál a dát třetí misku s nějakou drahou vodou z pet lahve - a nechte svého zvířecího mazlíčka, ať si vybere....U nás si tedy vždy vybírá tu pramenitou.

Další studánku jsem našla "náhodou", potřebovala jsem si odskočit od hlavní cesty, a jak jsem hledala místečko, aby mě nebylo vidět, uviděla jsem takovou starou železnou pumpu, jaká bývala na každé vsi. To mě upoutalo, místo odskočení jsem přiskočila k pumpě a nedalo mi to, abych neochutnala. Řekla jsem si, že co mě nezabije to mě posílí, napila se pořádně a voda to byla lahodná. Až doma jsem zjistila, že voda je pitná

foto: zdroj www.estudanky.eu

Studánky jsou všude okolo nás. Zvykli jsme si jít, otočit kohoutkem a pít. Kohoutková voda se dá zkvalitnit. Někdo používá různé filtrovací zařízení, já osobně si dávám do skleněného džbánu s vodou drahé kameny jako křišťál, růženín a ametyst. Voda mi pak chutná mnohem lépe, mám to opět ověřeno i naším domácím mazlíčkem a i návštěvy poznaly rozdíl v chuti.

Pití vody ze studánek má ještě jeden velmi blahodárný účinek - alespoň pro mě osobně. Tím je pohyb, pobyt v přírodě a ještě posilovací cvičení, když si nesu plné lahve s vodou domů.

Nezapomeňte - jsme bytosti vody. Voda je prvek, který je nejvíce zastoupen v našem organismu. Dle stáří a kvality života obsahujeme kolem 70% vodu. To, jakou vodu pijeme, co do vody vložíme (myšlenkově) ovlivňuje naše životy. Pokud toho budeme vědomě používat, zvyšujeme tím své vibrace.

A co vy, máte nějaké své oblíbené studánky? Našli jste nějakou, u které nevíte, zda se z ní můžete napít?
Zkuste si ji najít zde:
www.estudanky.eu/


Krásný den všem, Jolana
www.nova-cesta.com
www.jolanadominguez.cz