čtvrtek 4. prosince 2014

Z poradny - seberealizace a nalezení poslání

Milá Jolanko,
moc děkuji za Vaše úžasné audio nahrávky na netu.
Hodně mi pomáhají v poznání a uvědomování si mého
pohledu na svět a sebe samou.
Můj problém je seberealizace. Svým způsobem závidím -/v uvozovkách/ lidem,kteří vědí proč se narodily,pro jaké
poslání. Jak se říká lidově-mají to v krvi:)
Je mi 40 let a ještě jsem se jakoby nenašla.
Moc prosím o radu.
Děkuji Hanka.

 * * *

Dobrý den Hanko,
najít své poslání není těžké. Jako malé děti většinou víme přesně, co bychom chtěli dělat. Pak začneme naslouchat druhým - rodičům, učitelům, autoritám, učíme se co je a co není možné a pomalu zapomeneme, co vlastně chceme. Naučíme se dělat to, co nám říkají druzí, abychom zapadli do kolektivu, abychom se zalíbili druhým.
Své poslání najdete tak, že znovu naleznete spojení k sobě samé. Začnete opět dělat to, co vás činí šťastnou. Když si dovolíte dělat to co vás baví, povede vás to dál k tomu, co je to, proč jste sem přišla.
Lidé někdy dlouhá léta konají práci, která je netěší. Chtějí změnu, ale nevědí co by dělat chtěli. Je to proto, že se stále soustředí na to, co se jim nelíbí a nevěnují pozornost tomu, co se jim líbí.

Někdo může namítnout, že si nemůže dovolit dělat to, co ho baví, protože by se tím neuživil. Už dopředu se programuje, že není možné věnovat se činnostem, které ho těší. Jak to ale ví, když to nikdy nezkusí? Když si člověk dovolí věnovat se tomu, co ho baví, po čase zjistí, že to, co ho přitahovalo, už ho tak netáhne a objeví se další zajímavá aktivita, které se chce věnovat. Takhle postupně měníme od jedné činnosti k další a poznáváme sami sebe. Učíme se rozpoznat, co nás baví právě skrze konání toho, co nás těší, co nás vnitřně naplňuje.
Můžete si zkusit jednoduché cvičení. Vemte si papír a tužku, sedněte si někde v klidu, můžete si i zapálit svíčku na navození pohodové atmosféry a zeptejte se sama sebe, co je vaším posláním. Nějaká odpověď vám přijde na mysl. Ptejte se stále dál a dál, dokud nebudou chodit další odpovědi. Ta poslední, pravá odpověď, vás může i rozplakat, protože vaše duše bude rezonovat.

Jolana

* * *

Dobrý večer Joly,moc děkuju za rady. Budu praktikovat.
Pokud bude potřeba ráda bych se s Váma i sešla. 
Mějte se krásně. 
Hana
 

 


 
 
* * * 
 
Pokud máte dotazy, můžete je směrovat do poradny emailem na jola.domin@gmail.com.
 
Krásný den všem
 
Jolana

foto: zdroj morguefile.com