pátek 7. listopadu 2014

Proč je důležité říkat dětem pravdu, i když...

Víte, proč je podle mého názoru důležité říkat dětem pravdu, i když se nám to zrovna nehodí?

Ve svém životě se více či méně řídíme intuicí. Jak procházíme životními lekcemi, stále více si uvědomujeme, jak je důležité umět číst ve svých pocitech.
Ve škole jsme se naučili, jak počítat, jak psát, jak vypadá lidské tělo, co roste v přírodě, naučili jsme se Newtonův zákon a kdo objevil telefon, ale něco nás neunačili - jak se orientovat sami v sobě, jak dosáhnout spokojenosti a štěstí, jak poznat kdy se řídit rozumem a kdy intuicí, jak si věřit, jak vycházet s druhými...

Byla jsem vychována láskyplnými rodiči, kteří mi mnohé dali. Předali mi to, co sami považovali za to nejlepší a předali mi nevědomky i to, o čem si mysleli, že jako dítě nevnímám. Ale já to vnímala.

Ve své výchově chceme dát dětem to nejlepší, často jim dáváme i to, co se nám nelíbí a o čem netušíme, že naše děti mohou vnímat.


Poznámka k videu: Při nahrávání videa nebyla možnost zastavit nahrávání a pak pokračovat, a tak video nemá "konec". Přišlo mi, že v podstatě to důležité jsem sdělila, a tak jsem ho zpřístupnila tak, jak je....bez přípravy, bez korektur, prostě tak, jak to cítím a jak to s vámi chci sdílet.

Krásný den všem :)

Jolana
www.nova-cesta.com