sobota 29. března 2014

Proč (ne)jsem zklamaná.

Nejsem zklamaná, když si to nenaplánuji.
Jsem zklamaná, když si to naplánuji.
Nejsem zklamaná, když si to naplánuji.
Jsem zklamaná, když si to nenaplánuji.

4 různé úhly pohledu, všechny pravdivé - svým způsobem.

Dnes při procházce jarním lesem ke mě přišla tahle slovní hříčka. Bylo to ve chvíli, kdy jsem procházela kolem jednoho stromu, který si mě "zavolal". Chvíli jsem u něj stála, držela se ho jednou rukou jako kamaráda a vnímala svůj dech. Cítila jsem propojení se stromem, z nohou se staly kořeny a já mohla procítit propojení nejen se stromem, s celým světem.

Byl to krásný okamžik, i když jsem cítila, že tomu ještě něco chybí. Při odchodu po pár krocích jsem uslyšela a ucítila "někoho" za mnou. Otočím se, nikde nikdo. Žádný ptáček, hmyzáček. Cítím, že se na mě někdo dívá, že je někdo se mnou, ale moje oči ho nevidí. Vím, že pro někoho, kdo tohle nezažívá, to může vyvolávat pochybnosti. A plně s takovým člověkem souhlasím. Vzpomínám na dobu, kdy i já pochybovala.

V tom lese jsem si uvědomila, že to, že "nevidím" neznamená, že tam "něco" není. Moje oči, můj mozek, celá moje bytost je na určité frekvenční hladině. Chtěla jsem vidět, poprosila jsem. Odložila jsem všechny "všeobecné pravdy", protože právě když se oprostím od toho co možné je a co není přichází ke mě největší poznání. I dnes přišlo. Ačkoliv jsem požádala a poprosila o možnost uvidět "to", z nějakého důvodu se to neuskutečnilo. Očekávala jsem, že se to podaří. A když se to nepodařilo, rozesmála jsem se. Bylo mi krásně a vůbec mě netížilo, že se nepovedlo, oč jsem usilovala.

Je obrovským osvobozením když se můžeme radovat z toho že jsme v jakýchkoliv podmínkách. Když nejsme závislí na výsledku. A tak při odchodu z lesa přišla slovní hříčka z úvodu tohoto článku. Přicházel úhel po úhlu, řádek po řádku a já si uvědomila, že jsou svým způsobem všechny pravdivé. Záleží jen na tom, jak se na ně podívám. Vzájemně se nevylučují, všechny jsou součástí našeho bytí. Vše je tak jak má, vše je tak, jak si to uděláme. Není podstatné, co se děje, podstatné pro nás je, jak to vnímáme. Který z úhlů si vybíráme, ten tvoří naši vibrační úroveň. Na ten se naladíme a pak si k sobě přitáhneme odpovídající realitu.

Mějte krásný den podle svého výběru :)

Jolana Dominguez
www.nova-cesta.com

foto: morguefile.com