sobota 1. března 2014

7. den projektu “Změň svůj život”

Chcete změnit svůj život? Nečekejte na ideální podmínky. Ty nikdy nebudou. Neodkládejte to “na zítra”, nebo na “pondělí” či “další měsíc”. Jestli něco chceme změnit, musíme začít hned. Odkládání “na potom” je vlastně sdělení pro nás samé, že o to nestojíme. Protože kdybychom opravdu změnu chtěli, tak začneme.

Každý potřebuje nějaký impuls, něco co ho vytáhne z letargie a sladkého ukolébávání se ve stavu, že to ještě není tak hrozné. Dokážeme si nalhat spoustu věcí. Dokážeme si namlouvat a vymýšlet různá schémata, abychom odůvodnili druhým, proč změna udělat nejde. Naše vlastní mysl je velmi vynalézavá, dokáže vykonstruovat neuvěřitelná schémata výmluv proč něco nejde či proč něco musí zůstat takové jaké to je.

Pokud někdo cítí, že něco má udělat, ale nemůže proto, že…….pak je za tím mysl, která hledá výmluvy. Naše nitro nás dokáže vést nejlépe, problém je, že mu málo nasloucháme. Tolik mluvíme a myslíme, že nemáme moc šancí něco z nitra zaslechnout. A když už se k nám něco protlačí, tak to zamáčkneme jako obtížný hmyz jen proto, abychom nemuseli měnit svůj život. Jen abychom nemuseli vylézt ze své zóny pohodlí a jistoty a vykročit novým směrem, kde nevíme co nás čeká, jaké to bude a co nám to přinese.

Dnes v sobotu 1.3. je poslední den mého týdenního projektu “Změň svůj život” věnovanému změně stravovacích návyků. Celý týden jsem poctivě ráno co ráno připravovala svůj živý koktejl, vždy s trochu jinými ingrediencemi a vždy podle toho, na co jsem měla chuť a co bylo k dispozici. Nebudu vám věšet bulíky na nos…několikrát se mi nechtělo vymýšlet, chystat, měla jsem hlad, chtěla jsem jíst a moje staré já mi našeptávalo, abych si vzala kus pečiva a uvařila si k němu hrnek kafe s mlíkem.

Jsem ráda, že jsem vydržela. Zdravé ovocné živé snídaně jsem si už dělala v létě, ale nikdy jsem nevydržela tolik dní bez pauzy. Můžu říct, že jsem šťastná, mám ze sebe dobrý pocit. Někomu se možná 7 dní zdá jako nic. I já si myslela, že to bude hračka, že 7 dní dám bez problémů… Dala jsem, ale to pokušení tam bylo. Jsem ráda, že jsem odolala:)

DSC00833Moje poslední dnešní snídane byla opět trošku jiná. Ve čtvrtek jsem si koupila krásný kokos a měla jsem na něj chuť. V pátek jsem šla kokos rozlousknout…Mrška má pěkně tvrdou skořápku, ale když se ví jak na to, povolí snadno a rychle. Ostatně tak jako skořápka každého z nás, že? A tak tip pro ty, kdo se nechtějí zdržovat pilováním kokosu…Jak to dělám já. Tak jako první vyndám manželův kufřík s nářadím, vyndám šroubovám s křížkem. Pak vezmu kokos a otočím ho 3 dírami směrem nahoru. Jedna z těch dírek je měkčí, do té strčím šroubovák a šťourám, dokud neprorazím kokos. Pak opatrně odchytnu vodu do skleničky. Občas je nutno otvor pročistit. Pak jdu ven, najdu si čisté kamenné místo (dlaždice chodníku poslouží taky) a párkrát s kokosem prásknu o zem. POZOR, nepráskejte moc intenzivně, nebo se rozletí na mnoho dílů. Když ho budete pouštět asi z metrové výšky několikrát po sobě, skořápka popraská a vy ji pak jednoduše odloupnete. Jeden konec bývá pevně přichycen, tam si pomůžu nožíkem. Celá akce mi zabere maximálně 5 minut.

Tak a jdem na to – malinový koktejl s kokosem – pro 3 osoby:

1.3.2014
  • 1 čerstvý suchý kokos
  • 2 banány
  • 2 jablka
  • plná miska malin /mražené nebo čerstvé
  • voda z kokosu
  • asi lžíce namočené pohanky
  • voda dle potřeby
Do vysoké nádoby dáme pohanku, vodu z kokosu, jablka bez jádřince nakrájená na menší kousky, misku malin, nakrájené banány a vše rozmixujeme do hladka. Já mám ráda kousky uvnitř, nemixuju moc dlouho. Používám tyčový mixér.

Dekorujeme kouskem kokosu, já si kokos dávám až později, po ránu je to na mě moc těžké, ale děti ho snědly a chtěly přidat.

Jak už jsem psala včera, všechny další recepty budou v budoucnu pokračovat na stránce nové stravy, najdete tam vícero typů, nejen mé vlastní recepty.

Od zítřka se s vámi podělím o můj další projekt. Pokud jste se tohoto mého projektu zúčastnili, dejte o sobě vědět. Sdílejte jak vám to šlo či nešlo, pro co jste se rozhodli. Nezapomínejte, že připojit se můžete kdykoliv, sami vidíte, že já začala v neděli.

Mějte se pohádkově, užívejte si život a mějte se rádi.

Jolana Dominguez
http://www.nova-cesta.com
fotografie: zdroj Jolana Dominguez

Tento článek můžete dále bezplatně šířit v celém znění včetně odkazu na zdroj a tuto poznámku. Děkuji za pochopení.