pondělí 3. února 2014

Proč potřebujeme odpuštění?


Dnes jsem si velmi silně uvědomila sílu a potřebu odpouštění. Proto jsem dnešní článek věnovala právě tomuto tématu.

Před 25 lety odešel na druhý břeh člověk, kterého jsem bezpodmínečně milovala. Byl to člověk, který mi byl velmi blízký, člověk který mě miloval takovou, jaká jsem, nekladl si podmínky, nevadilo mu, že jsem nedokonalá a nesnažil se mě předělat. To jediné, co chtěl, bylo milovat mě a předat mi to, co pro něj bylo jeho pravdami.

Dlouho jsem si myslela, že on je člověkem, kterému nemám co odpouštět, ba naopak já mám žádat o odpuštění jeho. V době kdy odešel jsem prožívala muka, protože jsem věděla, že odešel z nenadání a já mu nestihla říct jak moc jsem ho milovala a poprosit ho za odpuštění za mé činy, na které jsem nebyla hrdá.

Své životy žijeme jako bychom byli nesmrtelní. Neuvědomujeme si, že náš život je křehký a každou jeho vteřinu může kdokoliv z našeho života odejít. Nebo můžeme odejít my a zanechat po sobě truchlící, kteří budou trpět stejně, jako tenkrát trpěla já.

V té době jsem nevěděla, že na to, abych požádala o odpuštění, na to abych vyjádřila lásku, nepotřebuji, aby byl člověk přítomný. Trpěla jsem, protože jsem měla pocit, že už to nikdy nemohu napravit. To mě mučilo nejvíc.

Právě odchod tohoto člověka mi otevřel dveře "duchovna". Moje potřeba pochopit  proč a kam odešel mě zavedla na dlouho cestu. Na této cestě jsem potkala mnoho učitelů, kteří mi pomohli pochopit souvislosti. Každý si přitahujeme přesně ty lidi, které potřebujeme k vývoji.

Až po mnoha letech jsem poprvé provedla odpouštěcí rituál. Žádala jsem o prominutí mých hříchů a odpuštění. Myslela jsem, že vše proběhlo, ale fakt, že jsem i po mnoha letech stále cítila bolest v srdci a lítost z odchodu člověka mi ukázala, že je ještě potřeba udělat něco víc.


Jediné, co jsem neudělala, a co bylo potřeba udělat bylo odpustit jemu. Vnitřně jsem nechápala, proč mu mám odpouštět, vždyť mi nic neudělal. Moje Vyšší Já mi stále ukazovalo, že mám provést i rituál odpuštění naopak, tedy já odpustit jemu. Dlouho jsem to odkládala. Dokud nepřišlo pochopení. Jediné, co jsem neudělala bylo odpustit mu, že odešel, když jsem ho nejvíc potřebovala. 

Síla odpuštění je obrovská a dokud si člověk rituálem odpouštění neprojde, nepochopí, proč je natolik důležitý. Je jedno zda osoba, které máte odpustit nebo kterou o odpuštění žádáte je přítomna či nikoliv. Je jedno zda žije nebo již přešla na druhou stranu. Její energie je tu neustále, všude, protože my všichni jsme navzájem propojení. Nemusíme jezdit stovky kilometrů. Dokonce ani nemusíme odpouštět nahlas. Vše může probíhat uvnitř nás.

Neřeknu vám, kolikrát by se měl rituál provést. Je to individuální. Záleží na více okolnostech. Na tom jak moc umíme odpouštět, jak moc lpíme na svém egu, jak moc se cítíme ublížení, jak moc trpíme. Odpuštění není jen o odříkání nějakého rituálu. Jde především o odžití. Odpuštění je potřeba prožít, procítit, vyplakat se. Je třeba předstoupit se vší pokorou před našeho Stvořitele a poprosit o odpuštění.

Je jedno jakou kdo zvolí cestu - zda rituál provede sám doma, napíše odpouštěcí dopis, nakreslí obrázek. Vše se děje energeticky a je na nás, kterou cestu zvolíme, která je nám nejbližší.

Pokud si s odpouštěním nevíte rady, můžete si poslechnout jednu mou nahrávku, domluvit se na konzultaci nebo přijít na seminář, jehož datum a místo konání bude zveřejněno zde.

Přeji vám klid a mír v duši :)


Jolana
www.nova-cesta.com
fotografie: zdroj internet