Motto

Moje motto ..."Vždy existuje řešení, pokud ho nevidíte, změňte úhel pohledu"...

pondělí 24. února 2014

5. Rescue cream - aneb Krizový krém - z mých berliček


Dnes vám představím další z mých "berliček". Stal se jím krém, česky krizový, jinak v originále Rescue Cream od Bachových esencí.
Tento krém se mi poprvé dostal do rukou někdy asi před 10-12 lety, v době, kdy jsem žila v Karibiku. Jedna paní z Finska, která tam každoročně jezdila, a která se stala mou velmi blízkou přítelkyní, si ho vozila s sebou na štípance od komárů. Jednou, když jsem u ní byla na návštěvě, mě ošklivě štípla vosa. Přítelkyně vytáhla krém, natřela a už po chvíli to bylo lepší. (Když to porovnám, tak účinek krému sice není tak dobrý jako horká voda, ale určitě znatelný.
To bylo moje seznámení se s krémem. Tenkrát jsem ještě netušila, jak všestranný může být.

Od té doby se u nás v rodině krém používá velmi často. Díky svému přírodnímu složení ho používám i jako krém na obličej (pravda nejsem z těch žen, které by se denně natíraly krémy) a všude tam, kde se na pokožce projeví jakákoliv odchylka od normálu.

V Karibiku jsem ho natírala hlavně dcerce. Byla malé miminko a kdykoliv se odřela a plakala, zachránil to "žlutý krém", který pak dostal jméno "crema de golpes" tedy přeloženo něco jako krém na odřeniny. Nejprve jsem ho používala u dcerky spíš abych ji uklidnila, ani jsem netušila, že bude mít krém účinek i na odřeniny, otoky po nárazech a jiné drobné dětské nehody. Krém se stal naší každodenní součástí. Jakmile se jí něco stalo, už sama přišla a ptala se po něm. I ostatní děti v okolí se naučily, že krém všechno spraví. Nevím nakolik v tom hrála roli psychika a víra, že krém pomáhá. Každopádně krém pomohl každému, ať malému či velkému, ať věřil či neměl tušení co mu nanáším na kůži.

Je velmi účinný i na opruzeniny, boláky na rtech, ve vlasech, atopický ekzem či popraskanou kůži za ušima.

Za celou dobu jeho používání jsem zjistila, že kdykoliv si ho natřu na obličej, mám ho hladký a jemný jako dětskou prdelku, vrásky se vyhladí a já mám pocit, jako by mi ho někdo vyžehlil.
Krém bereme na každou dovolenou, je v naší lékárničce jako první pomoc na cokoliv. Jeho rozsah se neustále rozšiřuje a kdykoliv mě napadne, zkusím ho použít na něco dalšího. Existuje i ve formě kapek, žvýkaček a dalších doplňků, já osobně dávám přednost krému, je pro nás praktický a lehce dostupný.

Podotýkám, že nemám opravdu žádnou provizi za to, že na tento přípravek pěju chválu, reklamu si dělá sám, každý kdo ho bude používat na to přijde.


Ať vám mé zkušenosti poslouží k dobru.

www.nova-cesta.com

fotografie: zdroj internet, morguefile.com

Článek můžete dále sdílet v celé jeho podobě za podmínek, že uvedete i odkaz na zdroj a autora. Děkuji

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář:)