pátek 3. ledna 2014

Nová cesta k výchově dětí

Kladete si otázku, jak vychovávat své děti správně? Míváte pochyby o tom, zda vaše reakce a rozhodnutí bývají ty pravé? Odpověď na to, která forma výchovy je ta správná si musí najít každý sám. Neexistuje jedna univrzální pravda, která by posunovala nějaký způsob jako ten jediný správný. Každý jsme v jiné fázi vývoje a vyhovuje nám něco jiného. Něco jsme prožili, vycházíme z jistých rodinných poměrů, byli jsme sami vychováni určitým způsobem, který nám dává buď pocit jak to chceme dělat, nebo to, co se nám nelíbilo a svým dětem to dělat nebudeme.

Vždy jsem vnitřně cítila, že mi nejvíc vyhovuje střední cesta. Vzít si od různých způsobů to, co mi vyhovuje a pokud mi to vyhovovat přestane, pak přejít na jiný způsob.

Vše je o našem vnímání. Nakolik promítáme do dětí vlastní potřeby? Vlastní snahy a cíly? Umíme vnímat potřeby dítěte? Umíme změnit své názory a odložit ty, které nám už nevyhovují?

Video, na které jsem narazila dnes na Cesty k sobě pro mě bylo velmi obohacující. Podobným způsobem vychovávám své děti. Paní Kateřina Králová je sympatická, mladá, na jednu stranu logicky působící, na stranu druhou velmi intuitivní žena, která prezentuje způsob výchovy mě osobně velmi velmi blízký.

Její pohled mě velmi obohatil, jsem ráda, že jsem si ji přitáhla. Kateřina se s Alžbětou vzájemně doplňují předávají mnoho důležitých, zajímavých a podnětných námětů, jak vycházet s našemi dětmi lépe, ke spokojenosti jak rodičů, tak dětí.

Video spustíte kliknutím na fotografii nebo na tento odkaz.http://www.cestyksobe.cz/katka-kralova-nevychova-ad3247/


Krásný den všem,

Jolana
www.nova-cesta.com

fotografie: zdroj internet