neděle 3. listopadu 2013

Vaše dotazy - intuice, sebeláska, chtění

Dobrý den paní Jolano,

moc se mi líbí Vaše stránky. Je to asi rok , co jsem narazila na knihy Miluj svůj život, Čtyři dohody, Pátá dohoda, Muž, který chtěl být  šťastný ..no je toho spousta...a i na nějakých seminářích jsem byla. Teď přemýšlím o reiki. Ale nechci chodit z kurzu do kurzu a žádný výsledek.

Se vším se ztotožňuji co říkáte, nicméně stále to není ono, nejde mi to, "být sama se sebou v souladu", pamatuji, že jako holka jsem byla intuitivní, a teď už tolik ne, asi jsem to za ty roky zadupala. Je možné se k tomu navrátit??? Získat sebelásku, kterou jsem asi jako dítě měla, ale nevzpomínám si tedy kdy...radovat se ze života, získat energii, zkrátka být a žít v pohodě a harmonii.

Je možné, že moc CHCI a proto to nejde?? Dívám se na různá videa, je jich také mnoho zajímavých.

Byla bych Vám moc vděčná za radu, jak na to:)

Mějte se moc hezky!

S pozdravem

K.F.

PS: Jak je možné, že někteří lidé to mají jako vy, prostě automaticky to jde z Vás???
 ***


Dobrý večer K,

děkuji vám za váš email a za důvěru, s jakou se na mě obracíte.
Musela jsem se usmát, když jsem četla vaše PS. Tím bych začala - jak je možné, že někteří lidé to mají automaticky jako já?
Já jsem stejný člověk, obyčejný člověk, jako kdokoliv jiný. Jsem stejná jako vy. I já se učila postupně. Nic na mě nepadlo samo z nebe, všechno to byl vývoj, postupný. Nemám žádné super dary, které by jiní lidé neměli. Všichni máme stejné vlohy a stejné dary, ne každý je využívá naplno.
Intuice, to je dar, který máme všichni. Pokud se jí neřídíme, nemůžeme se divit, že nefunguje, jak bychom chtěli. To je jako když budete chtít jet podle mapy, ale kdykoliv byste se měla podívat do mapy, kudy vede cesta, mapu schováte a pojedete jen tak. Jednou do cíle určitě dorazíte, ale může to trvat opravdu dlouho a může to stát hodně sil....Přitom stačí dívat se do mapy....
Intuice k nám přichází neustále. Je to hlas v naší hlavě, je to signál, který přichází, kdykoliv si s něčím nevíme rady. Přichází dokonce i když se neptáme....přijde jako výstraha.
Pokud se chcete k intuici vrátit, stačí začít ji opět poslouchat. Intuice je řízena pravou mozkovou hemisférou, logické myšlení levou. Myšlením se k intuici nedostanete.
Abychom mohli intuici využívat, potřebujeme přepnout na pravou mozkovou hemisféru. Ta je "odpovědná" za naši kreativitu, estetické cítění, je to svět ženy.
Naproti tomu levá mozková hemisféra je logické myšlení, hmatatelno, vypočitatelno, svět mužů.

Tak třeba naše ruce - každá ruka má jinou schopnost, s každou rukou děláme jiné úkony. Když máme udělat levou něco, co děláme pravou, vůbec nám to nejde. Chce to cvik.

I intuice chce cvik. Je třeba naučit se naslouchat jejímu hlasu, vnímat ten první pocit, kterým k nám mluví.
Stačí jen začít. Dejte své intuici příležitost k vám promluvit. Trénujte opět svou pravou mozkovou hemisféru, věnujte více času svým pocitům, vnímání přítomného okamžiku. To vás dostane do přítomnosti. Když piju vodu, vnímám vodu, vnímám její chuť, bezbarvost, průzračnost, chladivost, je toho hodně, co člověk může vnímat jen při "obyčejném" pití vody. Když jím, vnímám skladbu potravy, vyjadřuju vděčnost za to, že potravu mám, vyjádřím vděčnost rostlinám,  které se stávají mou součástí. Když žijeme tím, co právě děláme, jsme ve spojení se svým Vyšším já. Intuice je jazyk, kterým k nám promlouvá. Proto je důležité naladit se na to, co je teď a tady.

Zkuste se zamyslet nad vším, co děláte. Žít vědomě, ne automaticky. Vnímat vše okolo sebe, lidi, rostliny, zvířata, věci, samu sebe. Vnímat své pocity, prožívat to, co prožívám. Možná se vám to bude zdát bláznivé, ale já si užívám i vztek, rozčarování, znechucení, bolest...jakýkoliv pocit, který mám.
Vědomě vnímat své pocity nám umožní poznat sami sebe. Často se něčeho obáváme, ale v podstatě ani nevíme, jaké to je.
Určitě znáte ten pocit, když máte před sebou jídlo a čtete si u něho nebo se díváte na telku nebo na počítač. Po chvíli zjistíte, že je talíř prázdný, ale nemáte pocit, že jste něco snědla. Jak je to možné? Protože když nevnímáme to, co právě děláme, jako bychom ten okamžik neprožili. Ten stav byl přítomností v momentě, kdy my jsme byli někde jinde...jen ne tam, kde jsme být měli. A tak jsme ho "prošvihli".

Přeji vám hodně zdaru při nalaďování se na intuici. Vše je o cviku, každý to dokáže. Jen začít :)

Krásný večer, Jolana
www.nova-cesta.com

foto: zdroj internet