Motto

Moje motto ..."Vždy existuje řešení, pokud ho nevidíte, změňte úhel pohledu"...

středa 27. listopadu 2013

3. Všelék - Tea tree oil - z mých "berliček"

Další, v pořadí už třetí, moje berlička je TEA TREE oil neboli "olej z čajovníku australského".

O této zázračné přírodní dokonalosti jsem se dozvěděla "náhodou" před mnoha lety...Bylo to těsně po sametové revoluci, pracovala jsem v jedné reklamní agentuře a moje kolegyně doma pořádala prodejní akci firmy Just. Přišla jedna paní doktorka, která nám produkty firmy představila a vychválila všechno. Měla jsem pocit, že je potřebuju všechny, ale nakonec jsem koupila "jen" tři. A nelitovala jsem...protože právě tato cesta mě dovedla k tomuto úžasnému oleji.
Zakoupila jsem si krém, který obsahoval pouhé 2% čajovníku. Používala jsem ho na "beďary" a zbýval mi poslední ždibíček, úplná trošička....někdo by už tubu vyhodil, ale já ráda mačkám poslední zbytečky (i ze zubních past....jo dobrá hospodyňka...však to známe :) )

Vařila jsem vodu na čaj, v takové té klasické konvici co má pískátko a když voda vře, tak začne pískat....akorát, že to pískátko jsem tam ten den nedala...a jak jsem hledala ve skříňce nad sporákem čaj, vypadly špagety a já se pro ně automaticky natáhla a ruku připleskla přímo na tu díru, co z ní šla pára z konvice, protože tam nebylo to pískátko...a opařila jsem se jako prase (omlouvám se za výraz, ale bylo to opravdu jako prase)...

Vůbec se to nehojilo, v lékárně mi prodali hnusný hnědý (nebo černý?) krém, který smrděl a rána se vůbec nehojila, pořád byla mokrá a bolela jak ďas. Nemohla jsem tou rukou skoro nic dělat a začínala mi tam infekce.....Asi po 3 dnech utrpení jsem narazila na tu skoroprázdnou tubu a v podvědomí proběhla myšlenka, že ta doktorka říkala i něco o popáleninách... a tak jsem vymáčkla ten úplně poslední zbyteček velikosti malého hrášku a rozetřela na ránu.....

Už druhý den tam byl strup, rána zaschla a začala se hojit. Za nějaký čas jsem někde narazila na informaci o tom, že se prodává i olej a koupila si ho. Měli jen velké (a velmi drahé) balení, bylo to v Rakousku, u nás jsem ho ještě nesehnala. A tak jsem začala experimentovat s tím, co všechno se dá olejem vyléčit. Dnes už existuje spousta článků a většina z vás se nejspíš s nějakým výrobkem s čajovníkem už setkala... Možná je tu ještě pár věcí, které jste nevěděli.....

Tak předně - olej z čajovníku je velmi velmi silný. Je antiseptický a antibakterielní. Působí úžasně na popáleniny a popravdě nevím, proč ho už nezačali používat v nemocnicích....Jednou se popálila moje dcerka, bylo jí tenkrát kolem 3 roků. Ve chvilce nepozornosti (mé) se napila ze skleničky, kde jsem měla vařící vodu. Nejspíš to nestihla polknout, ale opařila si uvnitř celá ústa a voda se jí rozlila po prsíčkách. Kdybych tenkrát o oleji nevěděla a neměla ho u sebe, nejspíš by měla jizvy na celý život....Když se opařila, okamžitě začala strašně řvát a mě došlo, co se stalo. Začala jsem zmatkovat, ale automaticky jsem utíkala pro tea tree olej, nakapala asi 20 kapek (to je moooc, tolik nedávejte) do sklenice s vodou a nutila dceru to vypít. Ona to do sebe začala lít ale nedopila to, chuť fakt nic moc....takže se nedivím. Ale ty dva doušky, co vypila, jí pomohly. Začala jsem jí zbytkem vody roztírat po spálené kůži prsou a břicha. Nechtěla jsem se toho moc dotýkat, kůže už byla rudá a "hýbala se"...a tak jsem poslední zbytek rozlila po tělíčku. Zbylo jedno malé místečko, kam se voda s olejem nedostala, ale toho jsem si v tom zmatku nevšimla.
Nepamatuju si přesně jak dlouho trvalo, než se to zklidnilo. Díky tomu, že jsem olej aplikovala ihned a v dost silné míře se kůže začala ihned hojit, nedošlo k žádným popáleninám až na jeden puchýřek dole na bříšku, kam se olej nedostal. To nejvíce postižené místo bylo v pořádku, pusa uvnitř taky....Za pár hodin holka o ničem nevěděla....

Skvělé účinky tea tree oleje na popáleniny jsem si mnohokrát ověřila a nechybí v mé lékárničce. Jede se mnou na prakticky každou cestu, protože působí i dezinfekčně, léčí boláky, akné a jiné kožní neduhy.
Pokud se rozhodnete ho aplikovat, nejlépe ve zředěném stavu do malé lahvičky s rozprašovačem dejte několik kapek oleje a dolijte vodou a pak aplikujte.

Je tu jeden háček - tělo si po delším užívání vytváří rezistenci. Nepoužívejte ho preventivně, pouze v případě potřeby a krátkodobě, jinak si na něj vaše tělo zvykne a jeho účinek se bude stále snižovat.

Tea tree olej se dá používat i při ženských problémech na výplachy pochvy, je to rychlá pomoc při aftech v ústech, kdy stačí potřít jednou kapkou místo a do dvou dnů máte klid.

Když jsme doma nachlazení, napařujeme si dutiny a do horké vody dáváme i pár kapek čajovníku. 

Také si můžete vyrobit domácí nosní kapky - stačí vám k tomu minerální voda vincentka, pár kapek čajovníku a aplikátor, kterým si směs vstříknete do nosu. Nezatížíte své tělo zbytečnou chemií, účinkuje to dobře a nemusíte se obávat, kdyby směs vypilo dítě. Maximálně by ho to prohnalo :)

Čajovník si můžete přidat do tekutého mýdla, do šamponu, do krému, prostě všude tam, kde ho potřebujete. Nemusíte si kupovat drahé prostředky z drogerií,  můžete si udělat svoje, budete vědět co jste dali dovnitř a vyrobíte si množství, které spotřebujete. 

Na přírodních produktech mám nejraději jejich jednoduchost, dostupnost a cenovou relaci. Malá lahvička oleje z čajovníku vás vyjde něco přes stovku a vydrží vám měsíce, ne-li roky. Pokud si ale koupíte nějaké výrobky, které čajovník obsahují (a to ve velmi mizivém množství), dáte za ně mnohem víc a účinek nebude stejný.


Ještě jedna poznámka - pokud máte pocit, že je váš zdravotní problém vážnější, neváhejte a vyhledejte lékaře, jestli to tak cítíte. Já vám ráda předám své zkušenosti, ale zodpovědnost za zdraví si musí každý hlídat sám.

Ať vám zdraví slouží, mějte se krásně.


foto: zdroj internetŽádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář:)