úterý 15. října 2013

Jak rozšifrovat naše sny

Sny nás provázejí celým životem. Sny si můžeme pamatovat celé, nebo jen části. Vysvětlit význam snů bývá velkým oříškem. Někdo sáhne po knize - snáři, jiný hledá na internetu nebo vypráví své sny přátelům a známým ve snaze pochopit jejich hlubší význam.

Ani já na tom dlouho nebyla jinak. Své sny jsem si často pamatovala, ale ne vždy jsem je chápala. Někdy byl děj jasný, jindy se míchaly místa a situace dohromady. Ve své době má touha pochopit sny došla tak daleko, že jsem si koupila malý snář a hledala pomoc tam. Ale ani to mě neuspokojilo...

Pak přišlo dlouhé období, kdy jsem se svými nočními sny přestala zabývat...Až do nedávné doby....

Přibližně před rokem mi cestu zkřížil jeden článek. Byl o snech. Kdo článek napsal už nevím. Tenkrát při čtení jsem ucítila, že "TO JE ONO". Zacvakl další puclík a od té doby jsem své sny začala vnímat úplně jinak. Tento článek jsem pak šířila mezi svými známými v domnění, že i jim zacvakne jejich dílek do správného místa. Jenže oni tam "to je ono" nevnímali a já pochopila, že článek jako takový u mě byl pouhým spouštěčem. 

Začala jsem se svými sny pracovat jinak. Uvědomila jsem si totiž, že i sny jsou naší vlastní realitou a že pokud víme, jak se sny pracovat, pomohou nám vytvářet naši realitu bytí a zkvalitní náš život. Pomohou nám pochopit procesy v našem těle, které nám vědomým způsobem vnímání v běžném životě unikají...

Umět rozluštit význam snu chce dávku trpělivosti. Tuto techniku je třeba "pilovat". Čím častěji ji budete praktikovat, tím lépe můžete své sny chápat a pracovat s nimi.

A jak na to? Jednejte vědomě.

Uvědomte si, že jdete spát a že se vám bude zdát sen. Ulehněte s vědomím, že sen přijde a že si ho po probuzení budete pamatovat. Nevnášejte žádná chtění do tohoto procesu. Chtění vás bude blokovat. Zkuste to formou víry v sebe a že až na tento proces budete připraveni, sny si budete pamatovat automaticky. Naprosto postačí, když tento proces proběhnete v myšlenkách a dále se mu nebudete věnovat. 

Víte, že každé ráno vyjde slunce. Nemusíte to nijak zpochybňovat. Nemusíte se každý večer věnovat myšlence na to, aby ráno vyšlo slunce. Stejně tak se nemusíte věnovat myšlence snu. Prostě si před spaním jen uvědomte, že sen přijde a že si ho budete pamatovat.

Abyste se myšlenkově "nezaháčkovali" na chtění si sen pamatovat, věnujte se myšlenkově něčemu jinému. Já krátce medituji (alespoň tomu tak říkám). Vědomě vnímám svůj dech, své tělo, odpouštím všem, kteří mi nějak ublížili a i já žádám za odpuštění ty, kterým jsem mohla já nějak ublížit. Tento vědomý proces zaměstná mysl dostatečně a zklidní ji. Po pár minutách přijde spánek sám. Můžete si vytvořit svou vlastní meditaci nebo hru, které se budete věnovat. Já pouze dávám návod a zprostředkovávám způsob, který to funguje u mě a který jsem si osvojila.

Ráno, nebo po probuzení v noci, pokud si sen nepamatujete, zůstaňte chvíli v klidu a svou mysl opět vědomě soustřeďte na sen a proces rozvzpomínání si. I pokud si nevzpomenete, nepochybujte o tom, že se vám to podaří. Zkuste si vědomě navodit myšlenkový stav, že se vám zdál sen. Věřte, že si vzpomenete o čem byl. Pak můžete vstát, ale nechoďte. Vstaňte z postele a zůstaňte v prvním kroku tak, jak jste se postavili, několik minut. Pravděpodobnost, že si vzpomenete, je minimálně 50% (alespoň u mě). Ve hře je mnoho faktorů, pokud spěcháte, abyste vstali a máte zůstat pár minut "jen tak" stát, nebudete se moci správně naladit a efekt je pryč. 

Ať už vám tento návod pomůže naladit se na svůj sen či nikoliv - to není podstatné. Důležité je to, že se učíte proces, který vám to časem umožní. Nic, co se učíme, nám jde hned napoprvé. Netrapte se pokud si na sen nevzpomenete. Pokud se vám podaří udržet si víru, že si na sen vzpomenete třeba během dne, opravdu se tak stane. Někdo okolo vás něco řekne a vy si vzpomenete, nebo se stane nějaká situace a vy si najednou sen vybavíte.

Nezapomínejte, že chtění vzpomenout si celý proces zabrzdí. Dejte si čas, až budete připravení, budete si své sny pamatovat častěji a častěji. 

Je dobré nechat si u postele papír a tužku a v případě, že se v noci vzbudíte ze sna, můžete si ho hned alespoň v hlavních bodech zapsat a spát dál. Když to neuděláte, ráno si s největší pravděpodobností sen nebudete pamatovat, nebo už pozapomenete spoustu důležitých detailů.

Se sny se dá dobře pracovat vědomě. Pokud mám nějaký osobní problém, dilema, nejsem si něčím jistá, tak si krátce na toto téma zamedituju, uvolním se a odevzdám se Vesmíru (Bohu...) s tím, že pokud mi bude řešení ku prospěchu, ať se dostaví ve spánku. Vždy jsem vděčná, ať už se sen dostaví, či nikoliv. Protože pokud se mi o tématu nezdá, pak to přijmu takové jaké to je, s vědomím, že ještě nejsem připravená. Většinou se mi o tom zdá někdy jindy nebo někdy i během dne se dostaví krátká "vize" o řešení.

Aby toto fungovalo, je třeba se oprostit od chtění, od zainteresovanosti. Například - někdo uvažuje o změně práce. Není si jistý, zda je tato změna v jeho prospěch. Ve své podstatě ale z této práce odejít nechce, protože se bojí, že už takovou podobnou nenajde. Strach zablokuje přístup k intuicím. Řešení může být servírováno na stříbrném podnose, ale my ho nebudeme vnímat, protože "spojení" bude obsazeno strachem.

A teď se posuneme dál. Svůj sen si pamatujete, ale nevíte si s ním rady. Je v něm spousta osob nebo míst, různé situace. Nevíte, co to mělo znamenat. Co kdybyste se zkusili zamyslet nad rozluštěním snu trochu jinak? Co kdyby byl celý sen jen o vás? Představte si, že ve svém snu vy hrajete hlavní a jedinou roli. Všechny osoby, které v něm jsou, vám pouze umožňují naladit se na danou energii. 

Abyste lépe pochopili jak sen rozluštit, uvedu vám můj dnešní sen.

Už dlouho vnímám nástrahy internetu. To, že média námi vědomě manipulují vím už dlouho a na TV se nedívám, rádio poslouchám výjimečně. Čeho jsem se ještě nezbavila je počítač a napojení na internet. Zajímalo mě jakým způsobem námi může manipulovat "síť". Několik týdnů se nedělo nic. Dnes v noci přišel živý sen.
V mém snu jsem se chtěla objednat k zubařce a nějakým způsobem se ke mě dostalo číslo nové zubařky. Prý dobré. Tak jsem se objednala a v objednaný den vyjela autem. Stále jsem bloudila a nemohla zubařku najít. Najednou jsem stála před zvláštní budovou, vedle které byly další budovy. Nebylo to moc hezké, spíš pro dělníky. Pak jakási hala a celé to vypadalo nevábně. Vlastně se mi tam ani nechtělo vejít, ale říkala jsem si, že potřebuju zkontrolovat chrup a vešla jsem. Uvnitř to bylo mnohem větší, než se zvenku zdálo. Všechny budovy byly zvláštně propojeny. Bylo tam hodně lidí, vypadalo to spíš jako centrum nějaké velké sekty. Chtěla jsem odejít, ale paní mi řekla, že už budu na řadě. Tak jsem čekala. Lidé se pohybovali z budovy do budovy. Stále se nic nedělo, byla tam jedna starší žena, ta měla být zubařkou. Byla velmi zvláštní, vlastně ani mi nebyla moc sympatická, chovala se divně. Přišel k ní muž s nějakým papírkem a vůbec všichni okolo měli takové zvláštní papírky a na nich jakási čísla. Později jsem pochopila, že to byly nějaké vibrační hladiny. Čím vyšší číslo, tím dále byl člověk, víc schopností měl.
V tu chvíli jsem si uvědomila, že je to opravdu nějaká sekta, která manipuluje lidmi a chtěla jsem odejít, ale ta paní nás vzala ven, že prý se půjdeme na něco podívat. Seděli jsme všichni na kopci a koukali dolů do doliny, kde byly ty budovy. Po chvíli jsem si všimla chemtrails (chemické stopy na obloze), které byly uspořádány do pravidelných linek jako v sešitě, ale nastojato a z obou stran budovy a dohromady byly spojené a tvořily síť. Pak byla další síť, která sahala ještě dál a byla jemnější a tak to šlo dál. Nikdo ostatní nevypadal, že by to viděl. Když jsem o tom začala mluvit, ta "zubařka" se rozčílila a řekla, že takové bláboly nechce slyšet. A že půjdeme pryč. Chtěla jsem odejít ale ona mě nechtěla pustit. Tak jsem utíkala a už jsem byla daleko od těch budov a najednou se po mě začaly ty energetické čáry co předtím vypadaly jako chemtrails, natahovat. Stále jsem utíkala, ale ty energie byly silnější. Nakonec mě vtáhly zpět do budovy, to už jsem ale byla skoro kilometr pryč....
Nebudu vás nudit dalším popisem, šlo to dál. Ve snu byla i moje dcera, nemohla jsem se k ní dostat. Byla tam spousta osob, některé jsem znala, většinu ne.

Když jsem se ráno probudila a přemýšlela nad tím živým snem, uvažovala jsem co všechny ty děje mají společného. Vše to bylo o mě - jak jsem už psala výše....sen je vždy o nás. Po chvíli přemýšlení jsem si vzpomněla, že jsem chtěla vědět jak funguje internet a v čem tkví jeho nebezpečí. Tento sen mi pomohl pochopit, že to, co se mi zdálo, bylo o tom, jakým způsobem na nás působí. Nejdříve ho používáme, pak si na něm vytvoříme závislost a když ho chceme nechat, polapí nás a nechce nás pustit. Někteří lidé mu doslova upíší svou duší, zapomenou na své rodiny, na opravdové přátele, a žijí jen virtuálně. V tom snu jsem mohla vidět, jak daleko vlastně jde jeho vliv. To, co nám zůstává na povrchu skryto, je velmi jemná, dokonalá a hlavně propracovaná a dalekosahající strategie. Běžný uživatel si nedokáže představit jak je vše propojené a jak jsme manipulováni. Například na facebooku...nebo googlu...tyto stránky si pamatují naše pohyby. Mají vytvořeny programy, které nám podle typu našich pohybů servírují podobné stránky a reklamu, která by nás mohla zaujmout. Pohybujeme se tak ve zúženém světě, v místě, kde jsou jen informace, které pravděpodobněji budeme chtít vidět.

Pochopila jsem, v čem tkví nebezpečí internetu. Je to tak jemná síť, že vás polapí dříve, než si jí vůbec všimnete. A tak - pokud čtete tento článek - použili jste internet a já taky, abych vám ho mohla předat...
Ale - je třeba naučit se měřit čas, který věnujeme internetu, protože čím víc času na něm strávíme, tím víc času nám pak bude chybět na náš skutečný život. Je hezké poklábosit si s někým po netu, ale ještě hezčí je sejít se osobně - třeba jen na kávičku.

Měli jste nějaký zajímavý sen? Napište mi :)

Přeji vám krásný den, Jolana
www.nova-cesta.com

fotografie:zdroj internet