středa 11. září 2013

Terapie osvobozením

Každý den zažíváme stres. Jsou na nás kladeny velké nároky, máme povinnosti, práce, rodina, děti...
Stres prožívají i děti, a to děti všech věkových kategorií. Čím menší je dítě, tím rychleji se se stresem vyrovná. Naopak čím starší jsme, tím déle a hůře se stresu zbavujeme.

Proč?

Protože v sobě máme příliš programů, které nás ve stresu neustále udržují. Čím jsme starší, tím víc věříme, že to bez stresu nejde.

Jak z toho ven?

Zbavit se stresu úplně je nemožné. Stres je součástí nás samých. Původně stres sloužil k dobré věci. Tělo bylo v momentě ohrožení vybičováno k velkému výkonu. Lidé (a i zvířata) stresu využívali k úniku ze situace, k úniku z ohrožení. Jenže...

Dnešní člověk se ve stresu udržuje permanentně. To vede k velkému přetížení. Čím déle jsme pod stresem a čím silnější stres je, tím rychleji a pravděpodobněji dojde ke kolapsu. Stres je spouštěčem prakticky všech nemocí. Je impulzem, který spustí v těle procesy, které by se běžně neodehrály.

Terapie osvobození je pro všechny ty, kteří se potřebují zbavit pocitu stresu ve svém životě, pro ty, co mají vůli a chuť vyrovnat pomyslné misky vah do rovnováhy.

Při terapii osvobozením se naučíme, jak stres rozpoznat, jak se naučit ho vypínat a jak se dostat opět do rovnováhy.

Aby byla terapie účinná, je třeba nejen znát teorii. Především je třeba prakticky uplatňovat metody a techniky, které se během terapie naučíme.

Jak terapie bude probíhat?
Domluvíme se na místě, čase a formě. S sebou budete mít pohodlné oblečení, karimatku (v případě, že ji nemáte, mohu ji zajistit). Kdo si bude chtít dělat poznámky, blok a propisku s sebou.

Nachystám pro vás malé občerstvení + vodu, kávu, čaj (pokud máte nějaký vlastní požadavek nebo preferenci, nebojte se mi to napsat).

Pro vyčištění prostoru používám aromalampu nebo vonné tyčinky, solnou lampu a svíčky.

V případě, že trpíte nějakou alergií, pište....Terapie je o uvolnění a rovnováze.

Terapie osvobozením:
  • osobní terapie pro jednotlivce (2,5h - 3h)................1.500 Kč
  • skupinové terapie - max. 4 osoby (4h) ....................1.200 Kč
  • zkrácená terapie - motivační (1h) - max. 4 osoby........500 Kč
Terapie probíhá v centru Brna, termíny dohodou podle počtu uchazečů. Možné dopolední, odpolední i večerní termíny - pište na email jola.domin@gmail.com

Při větším počtu zájemců nebo případně pro individuální rodinné terapie mohu přijet dle dohody k vám.
Jolana Dominguez
www.nova-cesta.com

fotografie: zdroj internet