úterý 3. září 2013

Peníze - chyby, kterých se dopouštíme

Ať už právě začíná školní rok a máme výdaje "extra" kvůli školním pomůckám, nebo se nám rozbilo auto, pračka, potřebujeme nový počítač,....ať už potřebujeme zaplatit za cokoliv.....měli bychom se vyvarovat jedné chyby....

Hodně rodičů je naštvaných, když začíná školní rok. Určitě každý z vás zažil ten stav, kdy se ve stejný čas "rozbije" několik různých domácích spotřebičů, moment kdy potřebujeme a máme vydat víc peněz, než bylo v plánu.

Když přijde ten okamžik a my jdeme nakupovat školní pomůcky s dětmi, nebo zimní oblečení pro ty, co příliš rychle vyrostli...ať už kupujeme domácí spotřebiče nebo platíme za drahé léky....měli bychom udržet tok svých myšlenek správným směrem. Protože pokud to neuděláme, zablokujeme nebo zpomalíme přítok peněz k nám.

Peníze, jak už mnozí víte, jsou pouhým prostředníkem. Jsou způsobem, který nám umožňuje uspokojit naše potřeby. Peníze nejsou ani dobré, ani špatné, je to druh energie a náboj pozitivna nebo negativa mu dáváme my, lidé....

Pokud toužíme po penězích, máme potřeby, které chceme uspokojit, měli bychom zůstat naladěni na "pozitivní" náboj peněz.Kde nejsou bloky, energie může volně protékat. Protože i peníze mají svou energii, lidé kteří berou peníze jako příjemné, dobré, správné a pozitivní, nemají žádné bloky a energie ve formě peněz k nim může přitékat. Čím víc utrácejí, tím víc se k nim může vracet. Stále udržují rovnováhu, uvolňují prostor pro nové....

Kdo jde nakupovat s tím, že už dopředu vidí problémy, protože "musí" zaplatit víc než by chtěl, kdo peníze vlastně pustit nechce, ale pouští je pod tlakem, protože si myslí, že musí, takový člověk už si v hlavě vytváří blok. Už dopředu vysílá do vesmíru, že má málo peněz. Už dopředu vysílá obavy z nedostatku. Brzdí tok peněz směrem k sobě. Čím víc o penězích uvažujeme jako o něčem negativním, tím silněji si blokujeme přívod.

Píšu o penězích, ale toto schéma funguje na cokoliv v našem životě, třeba na partnera....nebo na práci. Peníze jsou tématem, které vás čtenáře nejvíce zajímají. Podle statistik na mých stránkách i na facebooku jsem zjistila, že téma peněz je hned vedle partnerské lásky to nejdůležitější. Je to téma, které řešíme dnes a denně.

A tak až budete vydávat spoustu peněz za školní pomůcky nebo opravovat něco na autě (jako já dneska) a peníze se vám pohrnou z peněženky ven přímo kosmickou rychlostí.....poděkujte. Protože spousta lidí peníze nemá, nemají co utrácet. Nemají co dát do oběhu, aby se jim zas mohlo něco vrátit....když dáváme peníze druhým, umožňujeme jim realizovat jejich sny, jejich plány, dovolujeme energii peněz proudit...jak začneme utrácení litovat...peníze se "zaseknou". Božský princip funguje vždy a pro každého - co vyšleme, to se nám vrátí. Kdo děkuje, kdo je vděčný za to co má, kdo dokáže ocenit všechno co má (bez ohledu na to, kolik čeho má) vysílá do Vesmíru jedno velké děkuji. Kdo děkuje, je obdařen, má za co děkovat. Kdybychom peníze neměli, nemůžeme utrácet. Už to, že utrácíme, je hodno vděku. Proto těm, co jsou vděční, těm co vysílají pocit sytosti, blahobytu, hojnosti....se vše vrací znásobeno. A proto těm, kteří se cítí smolaři, chudí, nemocní....se vrací to samé.

To my, lidé, rozhodujeme, na jaké vlně vibrujeme. Každý sám za sebe rozhoduje, na které frekvenci se nachází. Každá frekvence má svá specifika. Každá naše realita je trošku jiná. Svůj svět si tvoříme svým postojem. Není zde nikdo, kdo by nás chtěl trestat. Vše je spravedlivé a kdo vnímá, že je tvořitelem svého života, ví že stačí naladit se na správnou frekvenci. Dovolit si plynutí bez bloků, bez barikád.

A jak to vnímáte vy? Děkujete nebo se cítíte být oběťmi systému? Do jaké role stavíte sami sebe?

Přeji vám krásný a hojný den

Jolana
www.nova-cesta.com
fotky: zdroj internet (www.google.cz)