pátek 30. srpna 2013

Automatická kresba - diagnostika, harmonizace, léčeníV tomto článku vám nastíním, jak vnímám automatickou kresbu já. Neznám žádnou definici, ani jsem sama neabsolvovala kurz automatické kresby. Vše, co zde budu popisovat, jsou mé dojmy, názory a zážitky. 

K automatické kresbě jsem se dostala už jako malá holka, jen jsem tenkrát nevěděla, co dělám. Často jsem si "jen tak" čmárala na papír, bez rozmyslu, nejčastěji když jsem telefonovala. Měla jsem blok na poznámky vedle telefonu, často jsem psávala vzkazy rodičům, bratrovi....Většina papírků mívala "dekorace" mých nevědomých automatických kreseb. Nevěděla jsem, proč to dělám, ale bylo to silnější než já. Má ruka si dělala co chtěla a já jí dávala volnost....Tuto činnost jsem provozovala taky často ve škole, při výkladu učitelů...Myšlenkama jsem byla jinde, oči zapíchnuté "do neznáma" (nebo taky "doblba" jak se říká) a ruka kreslila do sešitu.

Kdybych se dnes automatickou kresbou nezabývala aktivně, nejspíš bych si na tyhle "malůvky" z dětství ani nevzpomněla. Nedávno se mi to vybavilo samo...připomnělo....

O tom, jak se ke mě automatická kresba dostala vědomě jsem psala v mých dřívějších blozích zde a zde. 
Už delší dobu jsem cítila, že se za automatickou kresbou skrývá něco víc. Přicházeli lidé s dalšími dotazy, a tak jsem se učila používat AK i jinak.

Za ten čas, co se AK zabývám, jsem udělala již bezpočet kreseb. Sama u sebe vidím velký vývoj, s každou další kresbou je umím jasněji vyložit. Nejprve jsem používala jen základních 12 barev. V současnosti používám 24 pastelek včetně bílé, stříbrné a zlaté. Čím víc tónů od každé barvy je k dispozici, tím jemnější nuance se dají vypozorovat. Ještě je ale stále hodně, čemu se učit....

Automatická kresba může sloužit také jako velmi dobrý harmonizátor. Pokud jste v napětí, cítíte vnitřní nevyrovnanost, nervozitu, napětí, vemte si pastelky, čistý papír a začněte. Sedněte si v nerušené části, zklidněte se a dovolte vaší ruce vybrat si tu pastelku, na kterou má právě náladu. Volně položte ruku na papír a nechte ji, ať začne sama kreslit co a kde chce. Pokud jste natolik zablokovaní, že se nemůžete uvolnit, začněte jen tak čmárat na papír....Po chvíli ucítíte úlevu, vaše napětí a negativní emoce se "vykreslí" do papíru. Doporučuji prvních několik kreseb roztrhat a spláchnout či spálit. 

Toto cvičení je také velmi vhodné pro děti všech věkových skupin. Je to úžasný způsob jak zklidnit i velmi aktivní děti. Po hodinovém kreslení, někdy i kratším, se cítíme klidní, vyrovnaní. Naše problémy a zlosti jsme předali do kresby, proto je dobré ji zničit.


Čím častěji budete kreslit, tím lépe vám to půjde. Jakmile se vám vaše vlastní kresby začnou líbit a budete mít při pohledu na ně příjemné pocity, můžete si je schovat. Takto si můžete vyhotovit harmonizační obrázek i sami. 

Automatická kresba je vhodná pro každého člověka, ne každý má ale zájem se jí věnovat. Pokud máte  touhu to zkusit a AK vás zajímá, zkuste se ji učit sami. Můžete navštívit i kurz, kde vás AK naučí. Na internetu najdete spoustu kurzů, zde doporučím řídit se vlastní intuicí, svým pocitem. Pokud vám někdo jiný doporučí někoho, ale vy máte nepříjemný pocit, vždy dejte na sebe. Vaše Vyšší Já je pro vás ten nejlepší rádce.
Pro zájemce o mé kresby AK, které momentálně zhotovuji:

 • diagnostika vztahů - aurogram (2 osoby na jednom obrázku, pokud máte zájem o více osob, vždy porovnávám 2 osoby navzájem...např. matka, dcera, manžel....matka-dcera, matka-manžel, dcera-manžel)
 • diagnostika osob (toto provádím nejčastěji při konzultacích k doplnění, možné provést i zvlášť)
 • diagnostika prostor (nepříjemné pocity v místnosti, domě.....)
 • harmonizační (čištění energií ve vztazích, domech, u lidí)

Podmínky pro zhotovení AK:

 • dodržujte etiku, nežádejte kresby o někom jen ze zvědavosti, nechtějte vědět o druhých, co byste sami nechtěli, aby druzí zjišťovali o vás
 • při aurogramu je třeba uvést jména a příjmení osob, datum a místo narození, nejlépe i hodinu, pokud máte tak i foto
 • při aurogramu je to vždy někdo k vám - např. manžel-dcera NE, vy-manžel, vy-dcera ANO
 • při diagnostice prostor přesnou adresu, plánek prostor (alespoň kreslený)
 • zadávejte vždy konkrétní dotaz
 • harmonizační obrázky - popis stávající situace/problému (k harmonizačnímu obrázku bude i písemný výklad)

Ať už máte zájem o jakýkoliv typ AK, mějte prosím vždy na mysli, že AK jako taková vás nemá léčit, má pouze pomoci odkrýt toky energií ve vztazích, tělech, prostorech...Člověk sám má vždy pochopit podstatu problémů a nemocí a pracovat na jejich nápravě pochopením souvislostí a změnou postoje. 

Harmonizační kresby, které vyhotovuji spolu s výkladem, slouží hlavně k motivaci a správnému naladění se na žádanou energeticko-vibrační hladinu. Předám vám nástroje k harmonizaci, vy je uchopíte a budete s nimi pracovat. Míra vaší spolupráce je ukazatelem zlepšení vztahů a problémů. 

Protože AK věnuji stále více času a prostoru, nakupuji materiály, rozhodla jsem kresby zpoplatnit alespoň symbolickou částkou. Pokud máte zájem o diagnostickou či harmonizační AK, napište mi email na jola.domin@gmail.com.

Příspěvky na AK jsem stanovila tak, aby pro vás byly únosné a pro mě alespoň malinko přispívající. Pokud můžete, chcete a cítíte to tak....přispívejte dle svého. Nikoho nikam netlačím, vše se má odehrávat tak, aby to bylo v souladu s námi všemi.
 • diagnostická  -  99 Kč za 1 kresbu
 • harmonizační - 199 Kč za 1 osobu
Den plný lásky, optimismu a víry vám přeje
Jolana
www.nova-cesta.com