pátek 28. června 2013

Terapie sebepřijetím - jak zvládat bloky v našem životě

V poslední době řešíme vztahy. Neznám nikoho, kdo by aktivně nepracoval na tématu vztahů - vztahy k rodičům, dětem, partnerům a přátelům - to je téma číslo jedna pro nadcházející čas.
Abychom mohli narovnat sami sebe, potřebujeme pochopit, proč se bloky, které máme, vytvořily, jak se vytvořily a jak je můžeme odstranit.

Někteří lidé volí cestu léčitelů, reiki a jiných zasvěcení. I to je cesta a pokud vám vyhovuje, pak je to ta vaše. Každá cesta nás nakonec dovede k jednomu - k nás samým.

Naučili jsme se hledat pomoc "zvenku" a přitom pomoc může nejrychleji a nejefektivněji přijít, pokud vychází z nás. Každý z nás má uvnitř "božskou jiskru", každý z nás má přístup ke stejným informacím. Rozdíl, proč někdo tyto informace umí čerpat a někdo ne je v tom, že abychom měli přístup ke všem vesmírným informacím, potřebujeme nejdříve pročistit sami sebe, zpracovat "staré hříchy" a naučit se, jak bloky zpracovat a odstranit a hlavně - jak přestat vytvářet stále další a další bloky.

Terapie sebepřijetím vzešla ze základní myšlenky - naše problémy a bloky, které si vytváříme a neseme ze života do života - jsou zapříčiněny nedostatkem lásky. Láska není pouze cit, který může cítit žena k muži nebo muž k ženě. Láska není pouze o sexuální stránce. Láska je energie té nejvyšší vibrace. Je obsažena všude a ve všem a čím víc lásky v sobě máme, tím vyšší jsou naše vibrace. Pouze láska je odpověď na každý náš problém.

To hlavní, co nás posune v osobním vývoji dál, je pochopení, že láska je cit, který cítíme ve svém srdci. Láska je stav bytí. Láska je zdroj života. Kde je láska, tam je štěstí. Kde je láska, tam je přítomný okamžik. Kde je láska, tam je i Bůh. A naopak - kde není Bůh, tam je bolest....

Při terapii sebepřijetím pochopíte, kde máte "staré bloky", jak se můžete odblokovat a hlavně - jak přestat vytvářet bloky nové. Představte si, že na zádech nesete velký batoh...v tom batohu jsou všechny bloky, které jste si za všechny životy nasbírali.
Teď máte možnost se naučit tyto bloky odstranit a "vyprázdnit" váš batoh. S každým dalším zpracovaným blokem vyndáte ze svého pomyslného batohu jeden těžký balvan.

Své problémy/bloky/zátěže (pojmenujte si to tak, jak vám to vyhovuje) si stále nosíme sebou. Jsou stále s námi - dokud je nepřijmeme a nezpracujeme.

Když budete v ruce držet sklenici, která má tekutinu přesně v polovině, není pro vás podstatné, zda je sklenice z poloviny plná nebo z poloviny prázdná, ale to, jak dlouho ji budete držet. Pokud sklenici s vodou držíte 5 minut, za chvíli si na ni ani nevzpomenete. Pokud ji držíte hodinu, začne vás bolet ruka... Jak dlouho takovou sklenici budete držet než vás paralyzuje? A přitom je to jen sklenice z poloviny plná.....

Je na nás, zda své problémy stále nosíme sebou nebo je odložíme....Je na nás, zda se problémem budeme zabývat 5 minut, 5 let nebo celý život.....


Terapie je vhodná pro všechny bez rozdílu. Terapie sebepřijetím vám umožní pochopit souvislosti, ale ta hlavní práce je na vás. Protože pouze to, co se sami naučíte, budete pak používat celý život. Nebudete závislí na nějakých kurzech....není stejné si chleba koupit anebo vědět, jak probíhá celý proces od zasazení zrna až po upečení chleba....Je na každém z vás, zda se chcete tento proces naučit... Jsem tu pro vás :)
Tato terapie se provádí jak při osobním setkání, tak i přes skype.Pro zájemce o terapii bližší info zde.

Jolana Dominguez
www.nova-cesta.com